Якщо говорити про історію кулінарії, то якихось 200 років тому м'ясо на столі наших предків було скоріше розкішшю, особливою стравою, яку звичайні люди могли дозволити собі лише у великі свята.
А ось еліти, правителі та наближені до них вершки суспільства навпаки мали доступ до високопоживних м'ясних продуктів практично завжди, і ніколи не відмовляли собі в цьому корисному та смачному продукті.
Тут все просто: м'ясо коштувало дорого, тому простим людям доводилося харчуватися кашами, зерновими продуктами й овочами. І робили вони це не з «нелюбові» до м'яса, а через простий брак коштів.
Але так було не завжди.
Послідовники Карнівор стверджують: м'ясо є видотиповим раціоном для людини, тому що перші представники виду Homo sapiens харчувалися виключно м'ясом та іншими тваринними продуктами, тими ж яйцями та рибою.
Одним із поворотних моментів, коли примати стали перетворюватися на людину, була не тільки славнозвісна палиця, яку взяла в руки мавпа. Це був ще й новий раціон, а саме перехід від рослинної до тваринної їжі.
Людиноподібні примати швидко зрозуміли: м'ясо насичує набагато краще, ніж рослини, а тому практично повністю перейшли на раціон тваринного походження.
А потім зміни клімату сприяли практично повній, хоч і вимушеній, відмові від вуглеводів. Під час льодовикової доби рослинна їжа практично була відсутня.
За науковими даними, у Північній Європі епоха похолодання розпочалася близько 115—110 тис. років тому і закінчилася лише 11,7 тис. років тому. Отже, людина понад 100 тисяч років! їла виключно м'ясо.
Звідси й випливає логічне пояснення Карнівор дієти: ми понад сто тисяч років їли лише тваринну їжу. А вуглеводи стали з'являтися на нашому столі за історичними мірками нещодавно.
Отже, наше тіло значно краще пристосоване до перетравлення м'яса, ніж будь-яких вуглеводів. Саме так вважають усі послідовники дієти Carnivore.
Трошки історії, або чому людина — хижак