00
00
0
:
:
00
:
до ЗАМОВЛЕНЬ ВІД 2300
ЗАМОВИТИ ЗАРАЗ!
БЕЗКОШТОВНО 2 ножі Tramontina у подарунок
 
Блог
«Підпишіться на телеграм канал Стейки Карпат, щоб першим дізнаватись про новини та акції»
ПІДПИСАТИСЯ
і наш менеджер зв'яжеться з Вами впродовж 15 хв щоб відповісті на всі питання
Заповніть форму,
Рецепти

Що таке яловичий жир і чому він краще за всі рослинні олії (7 причин)

М'ясні цікавості
О Боже, це ж чистий жир! — скажете ви, і будете абсолютно праві. Тепер бренд «Стейки Карпат» пропонує ще один, дуже корисний і смачний домашній продукт — топлений яловичий жир, ідеальний для смаження.

Про нього, як не складно здогадатися, сьогодні й говоритимемо. Читайте нашу статтю прямо зараз і дізнаєтесь:

  • у чому особливість яловичого жиру для смаження і чому він має бути на кожній кухні;
  • що про топлений тваринний жир говорять вчені;
  • де і як використовувати топлений жир правильно;
  • 7 способів використовувати топлений яловичий жир в кулінарії, про які ви могли не знати.

👉 Купити яловичий жир від "Стейки Карпат" з доставкою

Яловичий жир: ключові особливості

Основна "фішка" правильно приготовленого яловичого смальцю — це висока точка диму (до 250 ° C). При готуванні за високих температур жир не виділяє шкідливих речовин, на відміну, наприклад, від олії.
Крім того, яловичий жир екстракласу, виготовлений з яловичини вільного вигулу та трав'яної відгодівлі, має багатий хімічний склад, та збагачений величезною кількістю необхідних організму жирних кислот.
До складу яловичого жиру вищого ґатунку входить:
  • натрій;
  • калій;
  • зола;
  • вітамін: А, Е, бета-каротин;
  • фосфор;
  • насичені жирні кислоти: лінолева, ліноленова, олеїнова, міростолеїнова, арахідонова, лауринова.
Виходячи з цих двох ключових особливостей, маємо висновок: смажити на яловичому жирі значно безпечніше і корисніше, ніж на будь-якій, навіть оливковій, олії. Але про це трохи детальніше.

Яловичий жир VS рослинна олія

Звісно ви чули, що регулярно вживати їжу, обсмажену на олії — шкідливо. На жаль, цей факт уже давно підтверджено дослідженнями.
При смаженні навіть на найякіснішій оливковій олії в процесі нагрівання виділяються хімічні речовини, відомі як альдегіди, які вчені пов'язують із виникненням різних видів раку.
На думку дослідників, токсичні сполуки можуть сприяти окисленню ретинальдегіду, перетворюючи його на ретиноєву кислоту. Це своєю чергу може призвести до росту і виживання ракових клітин.
Так, у ході дослідження, проведеного De Montfort University (DMU), вчені виявили, що вміст альдегідів у підсмажених на олії стравах аж у 200 разів! 😮 перевищує норму, рекомендовану ВООЗ.
Це ж дослідження показало, що приготування їжі з використанням смальцю, сала та вершкового масла призводить до значно меншої кількості альдегідів у їжі.
І якщо повністю відмовитися від смаження на рослинних оліях не вийде, вчені все ж рекомендують по максимуму використовувати для смаження продукти тваринного походження, насамперед — яловичий жир.

Купити якісний яловичий жир в Україні

А ось рослинні олії найкраще вживати у сирому вигляді, заправляючи ними салати, роблячи заправки для брускети та соуси без термічної обробки (наприклад, домашній майонез).

А тому, якщо ви такий же любитель смаженої їжі, як редакція блогу «Стейки Карпат», обов'язково тримайте на кухні банку топленого яловичого жиру. Це корисно і смачно. Але про смак поговоримо трохи пізніше, зараз про користь.

Яловичий жир: користь

Про те, який багатий склад у яловичого жиру екстракласу (якщо мова про тварин трав'яної відгодівлі та вільного вигулу) ми вже поговорили, але у чому конкретно користь яловичого жиру?
Загалом, це один із найцінніших тваринних жирів, який людство використовує в їжу та в народній медицині вже понад 10 тисяч років, з часів раннього неоліту.
А тому властивості топленого яловичого жиру відмінно вивчені й випробувані, що, до речі, важливо на хвилі популярності таких маловивчених тварин жирів як, наприклад, борсучий або норковий жир.
Крім того, яловичина і всі її складові (жир у тому числі) є видотиповим раціоном людини, тобто саме тим продуктом, до вживання якого нас максимально адаптувала еволюція.

Але це приказка, казка попереду. Відповідно до сучасних досліджень, споживання якісного яловичого жиру має наступний вплив на організм:

  • стимулює вироблення гормонів;
  • запускає та прискорює обмінні процеси;
  • протидіє розвитку дерматологічних захворювань;
  • нормалізує роботу надниркових залоз;
  • завдяки корисному холестерину у складі захищає нервові волокна головного мозку та нервової системи від впливу токсинів;
  • зміцнює волосяні фолікули та стимулює ріст волосся;
  • покращує зовнішній вигляд та стан шкіри;
  • сприяє травному процесу;
  • виводить з організму надлишки шкідливого холестерину;
  • покращує склад крові;
  • усуває передумови депресії, допомагає справлятися з фізичними та розумовими навантаженнями.

Загалом, як і інші високопоживні тваринні жири, яловичий завдяки високому вмісту жирних кислот бере участь практично у всіх обмінних процесах організму.

Нестача жирних кислот навпаки, призводить до зниження імунітету, занепаду сил, погіршення сну та роботи нервової системи.
Випадання волосся, передчасне старіння шкіри, проблеми із зубами та суглобами — неповний список неприємних наслідків нестачі в організмі насичених та ненасичених жирних кислот.

Висновок простий: якісний яловичий жир дозволяє наситити організм масою необхідних речовин. Але, звичайно, не будь-який яловичий смалець має такі властивості.

Яким має бути правильний яловичий жир

Якщо говорити про правильний топлений тваринний жир, то для людини максимально корисний сорт екстра. Його готують у 2 етапи:
  • плавлять вперше, після чого видаляють легкоплавку частину;
  • масу, що залишилася, ретельно витоплюють і отримують максимально чистий і корисний продукт.
Яловичий жир у такому разі має легкий і апетитний аромат, за кольором може бути від світло до насичено жовтого. При плавленні стає прозорим.
Якщо жир сіруватий — це другий сорт, що виробляється з внутрішнього сала, який також можна застосовувати в кулінарії, але він матиме характерний сильний запах і смак шкварки, що не усім до смаку.

Бренд «Стейки Карпат» пропонує тільки яловичий жир екстракласу, з ніжним, легким ароматом, виготовлений з бичків, вирощених на вільному вигулі та трав'яній відгодівлі.

Купити домашній яловичий жир екстракласу

Умови утримання худоби дуже сильно позначаються якості продукту.

Смалець із супермаркету, на жаль, не може похвалитися високим вмістом корисних компонентів, і, звичайно, правильним кольором та смаковими якостями.

Тому рекомендуємо брати тільки високоякісний яловичий жир дбайливого топлення, що виробляється на невеликих фермах у Західному регіоні України.

Кому особливо потрібний яловичий жир

Звичайно, цей висококалорійний продукт не варто вживати у великій кількості, і розрахунок порції жиру варто рахувати за формулою: 1 г продукту * 1 кг ваги людини на добу. Тобто, якщо важите 70 кг, можна з'їдати до 70 г жиру на добу.
Водночас особливо цінним, а то й просто необхідним, продукт буде:
  • при виснаженні нервової системи, депресійних епізодах, панічних атаках;
  • організму дітей шкільного віку та підліткам, під час статевого дозрівання;
  • при захворюваннях суглобів;
  • для покращення обміну речовин;
  • при підвищеному фізичному та розумовому навантаженні;
  • для стимуляції вироблення жовчі та поліпшення роботи ШКТ;
  • для поліпшення стану волосся та шкіри;
  • для профілактики передчасного старіння.
Також яловичий жир буде корисним для вас, якщо ви практикуєте кето дієту, канівор (харчування хижака) або дієту лева. Висока біологічна цінність продукту максимально адаптована для використання у всіх білкових дієтах.

Як використовувати яловичий жир

Окей, смачно та корисно – це дуже файно. Але як на практиці використовувати яловичий жир на кухні? Перерахуємо найпопулярніші методи використання у кулінарії:
  1. для смаження м'яса, овочів, субпродуктів, яєць;
  2. для швидких супів: в овочевий бульйон достатньо додати пару ложок яловичого жиру — і вуаля, смачний супчик готовий;
  3. додавати в пісний фарш, наприклад курячі котлети, для надання соковитості (2 ч.л. жиру/0,5 кг м'яса розтопити в мікрохвильовій печі й додати до сирого фаршу);
  4. в цілому використовувати для будь-яких страв з фаршу — пельменів, мантів, кебаб, котлет для гамбургерів та ін.
  5. використовувати для фритюру — нагадаємо, це у 200 разів корисніше, ніж олія!
  6. багато господинь використовують яловичий жир для консервації: особливо смачно з ним виходять всі консервовані гриби та овочева ікра;
  7. Звичайно, яловичий жир — найкращий друг смачних стейків, і якщо ви волієте смажити стейк не на сухій сковороді, то ваш святий обов'язок робити це на яловичому смальці.
Тепер ви знаєте 7 способів використання яловичого жиру в стравах. Але у нас є ще дещо для вас!

5 способів, як яловичий жир може допомогти вам схуднути

Яловичий жир був популярним кулінарним інгредієнтом до появи маргарину і штучних олій, які просували як здоровішу альтернативу. Проте останні дослідження показують, що рослинні олії, зокрема ті, що містять трансжири, сприяють окислювальним процесам і можуть викликати запалення. Натомість яловичий жир є стійким до окислення та може мати позитивний вплив на здоров'я, особливо коли йдеться про схуднення.

Подивіться відео Доктора Берга про 5 способів, як яловичий жир може допомогти вам схуднути (на англійській мові) або ж прочитайте нижче українською.
1. Підвищує спалювання жиру: Яловичий жир містить велику кількість кон'югованої лінолевої кислоти (CLA), яка допомагає збільшити процес жироспалювання. CLA стимулює обмін речовин, сприяючи природному зниженню жирових відкладень.

2. Підтримує тривалість голодування: Завдяки насиченості вітамінами A, D, E та омега-3 жирними кислотами, яловичий жир забезпечує тривале відчуття ситості. Це допомагає витримувати довші періоди між прийомами їжі, полегшуючи практику інтервального голодування, що є важливим для контролю ваги.

3. Зменшує бажання споживати вуглеводи: Яловичий жир допомагає знизити тягу до вуглеводів і цукру, забезпечуючи насиченість організму корисними жирами та вітамінами. Це зменшує кількість перекусів і допомагає контролювати калорійність раціону.

4. Не стимулює інсулін: Жири, зокрема яловичий, майже не викликають викид інсуліну в кров, порівняно з вуглеводами та білками. Це сприяє зниженню рівня інсуліну, що є ключовим фактором для успішного схуднення.

5. Зменшує запалення в кишечнику: Оскільки яловичий жир має протизапальні властивості, він сприяє зниженню запалення та покращенню здоров’я кишкової флори. Це допомагає знизити інсулінорезистентність, що сприяє ефективнішому контролю ваги.

На завершення

Попри всю користь натурального яловичого жиру, звести нанівець усі корисні властивості будь-якого продукту, на жаль, може неправильне виробництво.

Основне — умови утримання тварин. На жаль, великі скотобази та промислові розплідники використовують корми з хімікатами, стимуляторами росту, сумнівними добавками.

Тварини живуть у тісних стійлах, поблизу, а часом і прямо на околиці мегаполісів, дихають забрудненим повітрям і не отримують належного догляду, тому якість м'яса і жиру залишає бажати кращого.

Зовсім інакше працює бренд «Стейки Карпат». Усі наші фермери — прихильники екологічного тваринництва, а тому корови та бички живуть на вільному вигулі, одержують трав'яний раціон та п'ють чисту воду.
Наші фермери не використовують штучні корми, антибіотики, стимулятори росту, а тварини отримують кращий догляд, багато рухаються і живуть у максимально природному середовищі.

А тому якість м'яса та жиру у яловичини «Стейки Карпат» принципово відрізняється від продуктів з великих м'ясних виробництв.

Рекомендуємо прямо зараз спробувати топлений яловичий жир і переконатися в наших словах на власному досвіді.