4. Цукор в маринадах — це заради скоринкиТрохи цукру не лише не зіпсує смак, але й надасть карамельну скоринку м’ясу. Цю ж функцію може виконати мед чи кленовий сироп. Для
альтернативних стейків це дуже добре. Не бійтеся зіпсувати крафтове м’ясо.
5. Не збирайте в маринаді більше 4-5 спеційКласичними спеціями для м’яса вважаються розмарин, тим’ян, цедра лимона, перець чилі, тертий імбир. Ви можете також додавати інші спеції, але краще не змішувати більше 4-5 в одному маринаді. Бо в такому випадку вони перекриють яловичий смак.
6. Не маринуйте стейк у металевому посудіДля маринування стейків обирайте скляний, керамічний чи порцеляновий посуд. Металевий посуд може змінити смак.
7. Не використовуйте для маринадів дуже дороге виноДля маринадів обирайте вино середнього цінника. Преміальні вина краще випити разом із готовою стравою.
8. Дайте стейку час промаринуватисяДля тонких стейків мінімальний час маринування — 1 година. Для товстих — 2 години. В холодильнику можна залишити стейки маринуватися до 6 годин. Або навіть на ніч — до 12 годин.
9. Дайте стейку «полежати»Перед тим, як готувати стейк, добре обсушіть його паперовими рушниками від маринаду. Зайва рідина, чи залишки продуктів, що можуть просто підгоріти під час готування, не потрібні.
Маринад на основі олії та ароматних трав, а також вина чи соєвого соусу, можна прокип’ятити та використовувати в якості соусу до готового стейка при подачі.